Pielęgnacja magnolii w 5 krokach

Od początku kwietnia możemy zauważyć pąki na magnoliach, które zwiasują najpiękniejszy czas każdej wiosny – okres kwitnienia tych drzewek o pięknych dużych białych, różowych lub czerwonych kwiatach!

Choć magnolia jest dość delikatną rośliną i trzeba ją uprawiać umiejętnie, warto podjąć tę próbę. W kilku krótkich punktach przedstawiamy nieco informacji o pielęgnacji magnolii:

1. Magnolię w doniczkach można sadzić od marca do października na słonecznym stanowisku, osłoniętym od wiatru, na żyznym lekko kwaśnym, półprzepuszczalnym podłożu, bogatym w próchnicę. Najlepiej jednak sadzić je jesienią.

2. Jeśli ziemia na odczyn pH powyżej 6, roślina nie będzie zdolna pobierać składników odżywczych z gleby, nawet jeśli będziemy ją dodatkowo zasilać.

3. Magnolii nie trzeba przycinać.

4. Młodsze okazy przykrywamy na zimę, a podczas zasilania nie mieszamy nawozu z podłożem.

5. Nawożenie:

Od końca marca do sierpnia: 2-3 razy w sezonie (starsze okazy) lub 3 razy w sezonie (młode drzewka) po dawce 50 g nawozu do magnolii.

Sypać w obrębie korony. Nawóz lekko zmieszać z ziemią za pomocą motyki, jednak w miarę płasko, bo roślina na płytkie korzenie (tylko w przypadku starszych okazów), następnie podlać.

Między nawożeniami należy odczekać przynajmniej miesiąc. Jeśli opuściliśmy czas jednego zasilenia – dawkę tę należy pominąć.

Będziesz potrzebować…